از کلاس هاتا یوگا چه انتظاری باید داشت؟

تاریخچه هاتا یوگا و نحوه کلاس های امروزی را بیاموزید

یوگا حدود 2000 سال پیش در هند به عنوان یک سری تمرینات تنفس معنوی آغاز شد. اصطلاح هاتا اولین بار در قرن یازدهم ثبت شد، اما تا اواخر قرن نوزدهم به آمریکا آمد و در دهه 1960 محبوبیت اصلی را به دست آورد.

امروزه، تقریباً یک نفر از هر هفت آمریکایی یوگا را به دلیل سلامت ذهن و بدن و مزایای سلامتی آن انجام می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که هاتا یوگا به کاهش استرس، حمایت از عادات سالم، بهبود سلامت عاطفی، کاهش درد کمر و آرتروز کمک می‌کند و حتی به افراد کمک می‌کند تا سیگار را ترک کنند. .1 در اینجا چیزی است که باید در مورد تمرین بدانید.
هاتا یوگا چیست؟

هاتا یوگا بر روی وضعیت بدنی و تکنیک های تنفس تمرکز دارد که به طور سنتی منبع انرژی حیاتی را هدایت می کند. در سانسکریت، هاتا به زور ترجمه می شود. این تمرین شامل نفس، بدن و ذهن است و کلاس ها معمولاً 45 دقیقه تا 90 دقیقه تنفس، حرکات یوگا و مدیتیشن هستند.

تکنیک‌های تنفسی هاتا یوگا را می‌توان به قرن اول در متون بودایی و هندو ردیابی کرد، اما 1000 سال دیگر قبل از استفاده از وضعیت‌های یوگا یا آساناها و کنترل نفس به عنوان راهی برای افزایش انرژی حیاتی ثبت شد.

تاریخچه هاتا یوگا

هاتا یوگا کلاسیک در قرن پانزدهم توسعه یافت و شامل راهنمایی برای تنظیم مناسب یوگا، آسانا، پرانایاما یا تمرینات تنفسی، مودرا یا حرکات دست، و مدیتیشن برای رشد معنوی شخصی بود.

هاتا یوگا توسط سوامی ویوکاناندا در سال 1893 به عنوان یک تمرین معنوی به آمریکا آورده شد. در دهه 1920، یوگی ها آساناها را با سایر تمرینات رایج روز ترکیب کردند تا سبکی روان از یوگا ایجاد کنند که بیشتر فیزیکی بود تا معنوی.

در دهه 1950، هاتا یوگا با برنامه تلویزیونی محبوب ریچارد هیتلمن “یوگا برای سلامتی” به میلیون ها خانواده در سراسر آمریکا معرفی شد.

چند سال بعد، ماهاریشی ماهش یوگی، مشاور معنوی بیتلز، بعد جدیدی از یوگا را با ترکیبی از مدیتیشن متعالی و یوگا وارد جریان اصلی کرد و محبوبیت آن افزایش یافت. امروزه هاتا یوگا به عنوان یک تمرین فیزیکی و معنوی برای سلامت ذهن و بدن شناخته شده است.

چه چیزی در کلاس یوگا انتظار می رود

امروزه چندین سبک مختلف یوگا وجود دارد. اگر یک کلاس فقط برچسب یوگا داشته باشد، احتمالاً نوع هاتا است. هاتا یک یوگای ملایم در نظر گرفته می شود که بر روی ژست های ثابت تمرکز دارد و برای مبتدیان عالی است. با این حال، اگرچه ملایم است، اما همچنان می تواند از نظر جسمی و ذهنی چالش برانگیز باشد.

در حالی که هر کلاس بسته به استاد متفاوت است، اکثر کلاس ها بین 45 دقیقه تا 90 دقیقه طول می کشند. کلاس‌ها معمولاً با گرم کردن ملایم شروع می‌شوند، به حالت‌های فیزیکی بیشتری می‌روند و با یک دوره کوتاه مدیتیشن پایان می‌یابند. در اینجا تفکیک یک کلاس معمولی آمده است:

تنفس: بیشتر کلاس های هاتا یوگا با یک دوره تمرکز بر نفس یا پرانایاما شروع می شود. همانطور که از ژست‌ها عبور می‌کنید، معلمتان به شما یادآوری می‌کند که روی نفس خود تمرکز کنید و ممکن است تمرین‌های تنفسی متفاوتی را برای امتحان پیشنهاد دهد.
ژست‌ها: ژست‌های یوگا که به آن حالت‌ها یا آسانا نیز می‌گویند، مجموعه‌ای از حرکات هستند که به بهبود تعادل، انعطاف‌پذیری و قدرت کمک می‌کنند. ژست‌ها از دراز کشیدن صاف روی زمین تا موقعیت‌های چالش برانگیز فیزیکی متفاوت هستند. اگر در هر زمانی از کلاس شما، یک ژست خیلی سخت است، مربی شما می تواند یک وضعیت تغییر یافته را به شما ارائه دهد.
مدیتیشن: بیشتر کلاس ها با یک دوره کوتاه مراقبه به پایان می رسند. در این دوره از تفکر آرام، معلم شما ممکن است از شما بخواهد که به پشت دراز بکشید و ممکن است شما را با یک پتو بپوشاند. برخی از مربیان ممکن است شما را از طریق مدیتیشن هدایت شده راهنمایی کنند یا ممکن است از کاسه های آواز تبتی استفاده کنند