با یوگا، مجری اخبار در نبرد علیه درد و قرص‌ها پیروز می‌‌شود

شش سال پیش، آنیتا لوپز میز گوینده KUSA-9News را برای ارائه بهترین عناوین این هفته زیبا کرد. با این حال، زمانی که دو جراحت ویرانگر او را با کمردرد مزمن مواجه کرد که باعث شد او نتواند روی صندلی بنشیند، آنیتا متوجه شد که از دنیای اخبار بیرون کشیده شده و با داستان دراماتیک خودش روبرو شده است: اعتیاد به مسکن رو به پایین.

طبق گزارش The Denver Post، لوپز پس از انجام درمان‌های فیزیکی سنتی – کشش، ماساژ، تمرینات قدرتی – بدون اینکه برای کمردرد مزمن خود تسکین یابد، به تنها مسکنی که می‌توانست پیدا کند روی آورد: کابینت دارو.

تا زمانی که سی‌ان‌ان داستان سوء مصرف داروی راش لیمبو را پوشش داد، لوپز متوجه شد که مشکلی دارد

لوپز به The Denver Post توضیح می دهد: “من بلافاصله به کابینت دارو رفتم و متوجه شدم که بیشتر از راش مسکن مصرف می کنم.”

این زنگ بیدارباش به لوپز انگیزه داد تا با اعتیاد خود مبارزه کند، از قرص ها دور شود و به جای آن به سراغ یک جایگزین سالم و متعادل برود و از یوگا به عنوان درمانی برای کمردرد استفاده کند. او قبلا یوگا تمرین کرده بود، اما از آن دور شده بود. اکنون، با کمک کلاس های منظم یوگا، لوپز نه تنها بر اعتیاد به مواد مخدر غلبه کرد، بلکه بدن خود را به حالتی سالم و بدون درد بازگرداند. با شرکت در دو کلاس یوگا شش تا هفت روز در هفته، لوپز توانست از مارپیچ رو به پایینی که در آن گیر کرده بود بیرون بیاید و بر هر دو قرص و درد پیروز شود.

مانند بسیاری از افراد قبل از او، تجربه کمک موثر یوگا به کمردرد لوپز را بر آن داشت تا مسیر شغلی جدیدی را در پیش بگیرد: آموزش یوگا. تحت نام تجاری آنیتا یوگا، او اکنون کلاس های یوگا در محل کار را به مشاغل ارائه می دهد، دوره هایی را در جلسات 12 هفته ای تحت پوشش شرکت، کارمند یا ترکیبی از هر دو ارائه می دهد.

به گفته لوپز، شرکت‌های بزرگی مانند نایک، فوربس، اپل و سایر شرکت‌های Fortune 500 سال‌ها است که یوگا در محل ارائه می‌کنند و مزایای مثمر ثمری برای شرکت‌کنندگان و شرکت به‌عنوان یک کل دارد.