تفاوت بین یوگا و پیلاتس چیست؟

گابی توضیح می دهد که هر دو ضربه کم، شدت کم هستند و دارای عناصر کششی و تنفسی در آنها هستند و همچنین در دسته تمرینات “کل نگر” قرار می گیرند. او می گوید: «یوگا بیشتر در مورد معنویت و نفس است، در حالی که پیلاتس بر حرکت و قدرت ذهنی تمرکز دارد. هر دوی آنها ترکیب قدرتمندی از بدن، ذهن و روح را در خود جای داده اند.

در چند سال گذشته تعداد افرادی که هر دو نوع کلاس را امتحان می‌کنند (هم به صورت حضوری و هم از طریق آموزش برنامه) افزایش یافته است، اما، گابی هشدار می‌دهد، در یک بازار شلوغ، برخی از استودیوها و برندها تلاش می‌کنند تا خود را برجسته کنند. دور شدن از “مزایای واقعی و سنتی” که یوگا و پیلاتس به صورت جداگانه ارائه می دهند. این یکی دیگر از دلایلی است که افراد می توانند خطوط را محو کنند و تمایل دارند یوگا و پیلاتس را با هم گروه کنند.

برای اینکه به سردرگمی اضافه شود، دو نوع مختلف از کلاس های پیلاتس نیز وجود دارد، کلاس استاندارد شما: که به حداقل تجهیزات نیاز دارد، مانند تشک و شاید برخی وزنه های مچ پا، و سپس Reformer Pilates: که توسط افرادی مانند کورتنی کارداشیان محبوب شده است. استفاده از یک ماشین Reformer را می بیند که کمی شبیه به یک دستگاه شکنجه قرون وسطایی است (اما در واقع بسیار دلپذیر و آسان است که به شما نشان داده شود چگونه):
نفس کشیدن

ما به این واقعیت اشاره کرده‌ایم که هر دو کلاس از تنفس استفاده می‌کنند، اما یوگا معمولاً بیشتر از پیلاتس روی آن تمرکز دارد. در یوگا، کار تنفسی برای تقویت آرامش و حفظ حالت بدن استفاده می شود، در حالی که در پیلاتس برای تامین انرژی بیشتر عضلات برای تمرین موثر استفاده می شود.
حرکت می کند

از نظر آنچه که در کلاس انجام خواهید داد: بیشتر حرکات پیلاتس (تمرینات) از دراز کشیدن شروع می شود تا فشاری به مفاصل وارد نشود، در حالی که حرکات یوگا به احتمال زیاد شروع به ایستادن می کنند. گابی می‌گوید: «مهم است که هر رژیم ورزشی که انجام می‌دهید، به بدن بیاموزید و آموزش دهید که از یک مرکز قوی بیاید، چیزی که ما از آن به عنوان «قدرت‌خانه» یاد می‌کنیم.

در یوگا، ژست‌ها اغلب برای مدت زمان طولانی‌تری نیز برگزار می‌شوند، برخی حتی برای چند دقیقه (بسته به نوع یوگای که انجام می‌دهید). گابی می گوید: هم پیلاتس و هم یوگا برای کمک به مشکلات کمر با تقویت عضلات پشت و کار بر روی تعادل استفاده می شوند. با این حال، اگر فرد از هسته خود در هر حالت استفاده نکند، یوگا واقعاً می تواند مشکلات را بدتر کند. در حالی که در پیلاتس، هدف اصلی تقویت این عضلات مرکزی، ماهیچه های مورب و ساق پا است و تمام حرکات باید از مرکز انجام شود، چه دراز بکشید، چه ایستاده یا نشسته.
سلامت روان

با هر دو تمرین که بر ارتباط ذهن و بدن تمرکز دارند، یوگا و پیلاتس می توانند با کاهش سرعت همه چیز و کمک به شما برای مراقبت بیشتر از خود و هماهنگی، به اضطراب و افسردگی کمک کنند. همیشه لازم نیست که برای به دست آوردن نتایج باورنکردنی جسمی و ذهنی به سختی کار کنید، پس چرا قبل از تصمیم گیری هر دو را امتحان نکنید؟