فواید هاتا یوگا برای سلامتی

یوگی ها مدت هاست که از مزایای آرامش و سلامتی تمرین یوگا تبلیغ کرده اند. امروزه تحقیقات بسیاری از این ادعاها را تایید می کند.

مرکز ملی انستیتوی ملی سلامت برای سلامت مکمل و یکپارچه ده‌ها مطالعه بررسی شده را تجزیه و تحلیل کرد و در حالی که بیشتر تحقیقات بر روی تعداد کمی از افراد انجام شد، آنها شواهدی پیدا کردند که نشان می‌دهد یوگا ممکن است برای شرایط زیر مفید باشد.

اضطراب و افسردگی: یوگا می تواند به تسکین اضطراب روزمره و علائم افسردگی کمک کند، با این حال، ممکن است برای شرایط سلامت روانی که از نظر بالینی تشخیص داده شده اند، موثر نباشد. NCCIH 68 مطالعه منتشر شده در مورد یوگا را بررسی کرد و شواهد قطعی برای حمایت از اثربخشی آن برای مدیریت اختلال اضطراب، افسردگی یا PTSD پیدا نکرد.
آرتریت و فیبرومیالژیا: به گفته NCCIH، شواهد ضعیفی برای حمایت از یوگا برای استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و فیبرومیالژیا وجود دارد.
کمردرد: کالج پزشکان آمریکا یوگا را به عنوان روشی غیردارویی برای درمان کمردرد توصیه می‌کند.2 مروری بر هشت مطالعه در سال 2018 توسط آژانس تحقیقات و کیفیت مراقبت‌های بهداشتی نشان داد که یوگا باعث بهبود کمردرد و عملکرد کوتاه‌مدت می‌شود. و فواید میان مدت و اثرات آن مشابه سایر انواع ورزش است.3
تعادل: طبق 11 مطالعه از 15 مطالعه بررسی شده توسط NIH، یوگا به بهبود تعادل در افراد سالم کمک می کند.
سلامت عاطفی: یوگا تأثیر مثبتی بر سلامت روان دارد و در 10 مطالعه از 14 مطالعه بررسی شده توسط NCCIH نشان داده شد که دارای مزایای بهبود تاب آوری یا بهزیستی روانی عمومی است.
یائسگی: طبق بررسی NCCIH که بیش از 1300 شرکت کننده در این مطالعه انجام دادند، یوگا می تواند علائم فیزیکی و روانی یائسگی، از جمله گرگرفتگی را تسکین دهد.
ذهن آگاهی: در یک نظرسنجی در سال 2018 از 1820 بزرگسال جوان که در مجله بین المللی تغذیه رفتاری و فعالیت بدنی منتشر شد، شرکت کنندگان تمرکز حواس بیشتر، انگیزه برای شرکت در سایر اشکال فعالیت و خوردن سالم تر، و تأثیر جامعه یوگای سالم را به این موضوع نسبت دادند. تمرین منظم یوگا.4
مولتیپل اسکلروزیس: نشان داده شده است که یوگا فواید کوتاه مدتی بر خلق و خو و خستگی در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس دارد، با این حال، بر اساس گزارش NCCIH، این یوگا بر عملکرد عضلات، عملکرد شناختی یا کیفیت زندگی تاثیری ندارد.
گردن درد: یک متاآنالیز در سال 2019 منتشر شده در مجله پزشکی شامل 10 مطالعه و در مجموع 686 نفر نشان داد که یوگا می تواند شدت درد گردن و ناتوانی ناشی از درد را کاهش دهد و همچنین دامنه حرکتی گردن را بهبود بخشد.
خواب: چندین مطالعه بررسی شده توسط NCCIH نشان داده است که یوگا می تواند کیفیت و مدت خواب را بهبود بخشد. جمعیت هایی که مزایای خواب را از یوگا تجربه می کنند شامل بیماران سرطانی، افراد مسن، افراد مبتلا به آرتریت، زنان باردار و زنان با علائم یائسگی هستند.
مدیریت استرس: طبق NCCIH در 12 مطالعه از 17 مطالعه بررسی شده، یوگا اقدامات فیزیکی یا روانی مرتبط با استرس را بهبود می بخشد