کوتاه‌ترین و تاریک‌ترین روز سال، زمانی برای تفکر است

زمستان را با این جریان یوگای زمینی جشن بگیرید
کوتاه ترین و تاریک ترین روز سال، زمانی برای تفکر است. همچنین فرصتی برای جشن گرفتن همه چیزهایی است که در این سال آموخته‌اید – و مشتاقانه منتظر آنچه در پیش است باشید.

21 دسامبر، انقلاب زمستانی، کوتاه ترین روز سال در نیمکره شمالی است. این آغاز رسمی زمستان است و شروع نوری است که با طولانی شدن روزها به آسمان باز می گردد و نوید بهار را می دهد. از نظر طالع بینی، انقلاب زمستانی روزی است که خورشید از قوس به سمت برج جدی حرکت می کند.

انقلاب هم در فصول و هم در طالع بینی بسیار مهم است. این زمان برای شیرجه رفتن در اعماق، جشن گرفتن، و تمرکز مجدد جهت خود برای فصل آینده است. به این ترتیب، این رویداد سالانه الهام‌بخش جشن‌های بسیاری در فرهنگ‌های سراسر جهان شده است (حتی تصور می‌شود بر نحوه جشن گرفتن کریسمس و هانوکا تأثیر گذاشته است).

در یوگا، تمرین‌های انقلاب زمستانی معمولاً شامل سوریا ناماسکار A (سلام‌های خورشید) و وضعیت‌های یوگای ترمیمی یا باز کردن لگن است. این وضعیت ها با تغییرات قوس برج جدی در زودیاک مطابقت دارند که مشخصه این زمان است. قوس بر باسن و ران ها حکومت می کند و به چاکرای خاجی (همچنین به عنوان اسوادیستانا شناخته می شود) مرتبط است. این مناطق به ما یادآوری می‌کنند که ما متحرک هستیم و می‌توانیم زندگی خود را با حرکت، کاوش و جستجوی آنچه بیشتر می‌خواهیم پیدا کنیم، خلق کنیم. برج جدی به چاکرای ریشه (یا مولادهارا)، زانوها و سیستم اسکلتی مربوط می شود. این مناطق به ما یادآوری می‌کنند که باید در خود احساس ثبات ایجاد کنیم و زمانی را برای اولویت‌بندی کار و استراحت، هرکدام که در یک لحظه لازم است، اختصاص دهیم.

در طول انقلاب، انرژی کمان آخرین هور خود را دارد – لحظه ای برای جشن گرفتن آنچه در سال گذشته خلق کرده اید، و آنچه در سال آینده به دنبال ایجاد آن هستید. سپس انرژی برج جدی وارد می شود تا شما را بر روی اهدافی که به دنبال دستیابی به آنها هستید متمرکز کند، و همچنین شما را به سمت استراحت و نگاه به گذشته باز می کند، زیرا به میزان پیشرفت خود نگاه می کنید.

به طور کلی، این انرژی بسته به نحوه برخورد شما می تواند طاقت فرسا یا انرژی زا باشد. با تعادل مناسب کار و استراحت – به ویژه امسال که برخی از جنبه های نجومی پیچیده انقلاب را احاطه کرده اند – می توانید وضعیت ثبات، بازسازی و هیجان را برای فصل پیش رو پیدا کنید.