یوگا چگونه برای ذهن، جسم و روح شما مفید است؟

اگر از دنبال کنندگان مشتاق یوگا بوده اید، می دانید چه می گوییم. یوگا بیشتر از جسم برای ذهن و روح شما مفید است

یوگا مترادف با انعطاف بدن و تکنیک های خوب تنفس است. چرا فقط آنجا مستقر شوید؟ راه های بیشتری وجود دارد که یوگا برای شما مفید است. این تمرینی است که به کنترل ذهن، بدن و وجود درونی کمک می کند و آن را به ابزاری قدرتمند برای سلامتی تبدیل می کند. به عنوان یک تمرین، یوگا این توانایی را دارد که به احیای بدن، ایجاد حس عمیق‌تر معنویت و حالت مثبت عاطفی کمک کند

Health Shots با شیلپا گودر، مربی یوگا، FITTR در تماس بود، که به ما کمک کرد تا ماهیت یوگا را بهتر درک کنیم.

گودر می‌گوید: «یوگا با تکنیک‌های صحیح تنفس و وضعیت‌های بدنی صحیح به بدن کمک می‌کند تا احساس انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد. مهم است که این عمل باستانی را کمی بهتر درک کنیم، زیرا ماهیت واقعی آن در فواید آن برای ذهن، بدن و روح نهفته است. ”

یوگا برای ذهن

ما زندگی‌ای داریم که دائماً مشغول است، و یوگا راهی عالی برای ایجاد آرامش و کمک به از بین بردن استرس است. از این رو، یوگا با استفاده از تکنیک های مدیتیشن و تنفس به ایجاد وضوح ذهنی، تقویت آرامش و افزایش تمرکز کمک می کند. این کمک می کند تا فشار و استرس اضافه ای را که فرد در طول یک روز پرمشغله احساس می کند، از بین ببرد

یوگا برای بدن

همه ما از آساناهای پیچیده ای که در حین تمرین یوگا انجام می شود آگاه هستیم. چیزی که بسیاری نمی دانند این است که یوگا برای کاهش چربی نیست. این تمرینی است که با کشش و تحریک کانال های پرانیک و اندام های داخلی به رشد سلامت جسمانی کمک می کند. یوگا فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله – انعطاف‌پذیری بهتر، برای تسکین کمردرد و بهبود وضعیت بدن. بنابراین، تمرین منظم آساناها باعث سلامتی و حفظ تناسب اندام می شود.

یوگا برای روح

یوگا به عنوان ترویج ذهن آگاهی شناخته شده است، که اساساً توجه به احساسات، افکار و عواطف است. زمانی که فرد در حین تمرین یوگا در حالت مدیتیشن قرار می گیرد، توانایی تمرکز و رسیدن به حالت ذهنی آرام افزایش می یابد و در آن زمان است که ذهن آگاهی متوجه می شود. ارزش اصلی یوگا دستیابی به احساس آرامش و آگاهی درونی است که باعث ارتقای وضعیت سلامتی می شود. گودر به HealthShots گفت.

پس خانم‌ها، همیشه باید به خاطر داشته باشید که با یوگا به تنهایی نمی‌توان به سلامت رسید. برای به دست آوردن فواید یوگا، فرد باید برای ترکیبی از عادات غذایی و داشتن یک سبک زندگی متعادل تلاش کند که در ترکیب با یوگا به هماهنگی ذهن، بدن و روح کمک می کند. نتیجه نهایی بدنی انعطاف پذیر و رهایی از بیماری ها است.