یوگا و گردن درد

نکاتی برای جلوگیری از گردن درد

علت روانی  و ناخودآگاه ،تحمل بار مسئ.لیت بیش از حد توان.

..

احتمالا درست است که بگوییم اکثر ما در پاره‌ای از اوقات با گردن درد از خواب بیدار شده ایم، یا می‌توانیم یک حادثه یا آسیب دیدگی را بخاطر بیاوریم که به گردن درد منجر شده است….
در واقع در هر زمان، ۱۳٪ از بزرگسالان آمریکایی (زنان بیشتر از مردان) از گردن درد رنج می‌برند….

درد گردن معمولا از عضلات، تاندون‌ها و رباط‌ها در داخل و اطراف ستون فقرات گردنی بوجود می‌آید

☘فشار عضلانی و در نتیجه اسپاسم عضلات، اغلب توسط یک مشکل زمینه‌ای گردن مانند تنگی کانال نخاعی، آرتروز، یا مشکل دیسک ایجاد می‌گردد، و می‌تواند بوسیله تروما تحریک شود، اما اغلب بی سر و صدا یا بدون هیچ دلیل مشخص یا بصورت غیر قابل شناسایی اتفاق می‌افتد….

خواه گردن درد شما از یک بیماری مزمن باشد یا فقط با یک سفتی گردن بدلیل بد خوابیدن، نکات زیر به شما کمک می‌کند درد کمتری را تجربه کنید…

🍀 یک بالش جدید را امتحان کنید…

از نظر راحتی و حمایت از گردن شما در هنگام خواب، گزینه‌های بسیاری وجود دارند، و ممکن است شما برای پیدا کردن آنچه بیشتر از بقیه برایتان مفید است، به مقداری آزمون و خطا نیاز داشته باشید…..

بعنوان یک قاعده کلی، بهتر است از بالشی استفاده کنید که ستون فقرات گردنی شما را در هم ترازی خنثی نگه می‌دارد، یعنی انحنای طبیعی گردن شما، پشتیبانی و حمایت شود….
🍀برخی افراد متوجه می‌شوند که گردن دردشان در هنگامی‌کاهش پیدا می کند که به پشت دراز می‌کشند و سرشان توسط یک بالش نسبتا تخت یا یک بالش ارتوپدی (که دارای یک فرورفتگی عمیق‌تر در جایی که سر قرار می‌گیرد و پشتیبانی اضافی در زیر گردن است) حمایت می‌شود….

سایر افراد در می‌یابند که خوابیدن با پشتیبانی با یک بالش در هنگامیکه به پهلو دراز می‌کشند، برایشان راحت‌تر است…

برخی دیگر، لم دادن در یک صندلی یا مبل راحتی، و یا خوابیدن در یک تخت قابل تنظیم که قسمت بالای بدن در شیب قرار می‌گیرد را ترجیح می‌دهند….در این موقعیت لم داده، آنها می‌توانند از یک بالش کوچک یا نسبتا تخت استفاده کنند….

اگر شما مانند اکثر افراد باشید، وضعیت خوابیدن‌تان را در طول شب تغییر می‌دهید، بنابراین مطمئن شوید که یک بالش (یا بیشتر از یک بالش) دارید که برای هر یک از موقعیت‌های خوابتان مناسبند…
☘اگر می‌توانید، به پشت بخوابید…

بطور کلی، خوابیدن به پشت، بهترین وضعیتی است که به ستون فقرات شما اجازه می‌دهد استراحت کند. برخی افرادی که مشکلات گردن دارند، در می‌یابند که خوابیدن به پشت و قرار دادن یک بالش در زیر هر بازو برایشان مفید است….
ایده این کار، این است که حمایت از هر دو بازو، فشار را از روی گردن بر می‌دارد.

🍀برخی از افراد مبتلا به آرتریت یا تنگی مجرای ستون فقرات ممکن است دریابند که خوابیدن در یک شیب خفیف آسان‌تر است، بنابراین آنها یک بالش فومی مثلثی به تخت شان اضافه کرده، یا از یک تخت قابل تنظیم استفاده می‌کنند….

اگر ترجیح می‌دهید به پهلو بخوابید، مطمئن شوید که بالشتان بیش از حد بالا نباشد، معمولا حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر ضخامت، بسته به فشردگی مواد بالش و فضای بین گردن و لبه‌ی شانه، مناسب است…
این ارتفاع باید بطور معمول مانع چرخیدن یا خم شدن سر و گردنتان بطور غیر طبیعی به هر یک از دو طرف شود…

☘ اطمینان حاصل کنید که مانیتور کامپیوتر شما در سطح چشمتان قرار دارد…

راحت جلوی کامپیوترتان بنشینید، و چشم‌هایتان را ببندید. هنگامیکه آنها را باز می‌کنید، نگاه شما باید بطور مستقیم در وسط صفحه نمایش کامپیوترتان باشد. اگر متوجه شدید که باید به پایین نگاه کنید، آنگاه باید چیزی زیر مانیتورتان قرار دهید تا بالاتر بیاید…

🍀 لپ تاپ‌ها اغلب، شما را مجبور می‌کنند که برای دیدن صفحه، سرتان را پایین بیاورید، بنابراین متصل کردن لپ‌تاپ تان به یک مانیتور یا صفحه نمایش جداگانه، اغلب بسیار مفید است…

imageعلت گردن درد میتوانداز انقیاض عضلات کنار گردن ایجاد شود و یا انقباض عضلات پس سر

آسانای مناسب :

کلآ روی عضلات جانبی گردن کار میکنیم از جمله:

انقباض و انبساط در جهت عکس درد1-.

2- سر و گردن را در توی کف دستها فشرده و رها کنید

3-مراقبه مناسب:

ریلکس گردن- دوش آب گ

رم یا کیسه آب داغ یا حوله داغ- که عصب از فشار خارج شود.

درمان مکمل:

بالشتکی نرم روی شانه و گردن را روی آن رها کنیم

img_81086965636445img_74885783689996