انواع و سبک های یوگا

یوگای اشتانگا
در این نوع تمرینات یوگا از آموزه های یوگای باستان استفاده می شود. با این حال ، در دهه 1970 محبوب شد. اشتانگا همان ژست ها و توالی ها را به کار می برد که به سرعت هر حرکتی را با تنفس هماهنگ می کند .

یوگای بیکرام:
افراد یوگای Bikram ، که به آن یوگای گرم نیز می گویند ، در اتاقهایی که با حرارت مصنوعی با دمای نزدیک به 105 درجه فارنهایت و رطوبت 40٪ گرم می شوند ، تمرین می کنند. این تمرین شامل 26 حالت و توالی دو تمرین تنفسی است.

یوگای هاتا:
این نوع یوگا یک اصطلاح عمومی برای هر نوع یوگایی است که حالت های بدنی مختلف را آموزش می دهد. کلاس های هاتا معمولاً به عنوان مقدمه ای ملایم در زمینه های اساسی یوگا عمل می کنند.

یوگای یانگار:
این نوع تمرینات یوگا بر یافتن تعادل صحیح در هر حالت بدنی استوار است. این کار را با کمک طیف وسیعی از وسایل نظیر بلوک ، پتو ، بند ، صندلی و تقویت کننده انجام می دهد .

یوگای کریپالو:
این نوع یوگا به ورزشکاران می آموزد که بدن را بشناسند ، بپذیرند و از آن بیاموزند. یک دانشجوی یوگای کریپالو می آموزد که با نگاه به وضعیت درون ، سطح تمرین خود را پیدا کند. کلاسها معمولاً با ورزشهای تنفسی و کششهای ملایم و به دنبال آن یک سری حالتهای فردی و آرامش شروع می شود.

یوگای کوندالینی
یوگای کوندالینی یک سیستم مراقبه است که هدف آن آزاد کردن انرژی فرو خورده است. یک کلاس یوگا کوندالینی به طور معمول با مناجات شروع می شود و با آواز پایان می یابد. این نوع یوگا شامل آسانا ، پرانایاما و مراقبه است که هدف آن ایجاد نتیجه ای خاص است.

یوگای قدرتمند
در اواخر دهه 1980 ، تمرین کنندگان این نوع فعال و ورزشی یوگا را بر اساس سیستم سنتی اشتانگا ایجاد کردند.

سیواناندا
این سیستم از یک فلسفه پنج نقطه ای به عنوان پایه و اساس استفاده می کند. این فلسفه معتقد است که تنفس مناسب ، آرامش ، رژیم غذایی ، ورزش و تفکر مثبت با هم همکاری می کنند تا یک سبک زندگی یوگیک سالم ایجاد کنند.
افرادی که سیواناندا را تمرین می کنند از 12 آسانای اساسی استفاده می کنند .

وینیوگا
Viniyoga بر نوع از یوگا بر تنفس و سازگاری ، تکرار و نگه داشتن تنفس ، هنر و علم ترتیب دهی و توالی تنفس تمرکز دارد.

یین یوگا
یین یوگا تمرکز خود را بر اجرای حالت های منفعل برای مدت زمان طولانی قرار می دهد. این سبک از یوگا بافت های عمیق ، رباط ها ، مفاصل ، استخوان ها و فاشیا را هدف قرار می دهد.

 

یوگای قبل از تولد
یوگا قبل از تولد از ژست هایی استفاده می کند که متخصصان با در ذهن داشتن افراد باردار خلق کرده اند. این سبک یوگا می تواند به افراد کمک کند تا پس از زایمان به فرم قبلی خود برگردند و باعث بهبود سلامتی در دوران بارداری می شود.

یوگای ترمیمی
این نوع یوگا یک روش آرامش بخش از یوگا است. یک فرد کلاس یوگای ترمیمی را در چهار یا پنج حالت ساده می گذراند ، و با استفاده از حرکاتی در آرامش عمیق فرو می رود بدون اینکه هیچ تلاشی در هنگام گرفتن موقعیت آرم بخش انجام دهد.