تمرین روزانه مدیتیشن

هر روز صبح و هر شب به مدت 15 تا 30 دقیقه مدیتیشن کنید. از مانترا در اولین مدیتیشن بالا استفاده کنید. بهتر است قبل از خوردن غذا مراقبه کنید. سعی کنید در یک مکان آرام مدیتیشن کنید، اما اگر مکان آرامی برای مدیتیشن ندارید، اشکالی ندارد. سر و صدا مانعی برای مدیتیشن نیست.

ساکت بنشینید، چشمان خود را ببندید و برای یک دقیقه یا بیشتر کاری انجام ندهید. افکار خواهند آمد و این اشکالی ندارد. داشتن افکار در حین مدیتیشن طبیعی است. بعد از یک دقیقه یا بیشتر، به همان روش طبیعی که افکار می آیند، و بدون تکان دادن زبان یا لب هایتان، آرام آرام شروع به گفتن مانترا کنید. به آرامی مانترا را تکرار کنید تا زمانی که مدیتیشن تمام شود. وقتی افکار به سراغتان آمد، به آرامی به گفتن مانترای خود بازگردید. وقتی مدیتیشن را تمام کردید، ۴ تا ۵ دقیقه دراز بکشید و استراحت کنید.

گاهی اوقات ممکن است مانترای خود را نامشخص بگویید و این اشکالی ندارد. گاهی اوقات ممکن است اصلاً مانترای خود را نگویید، و در عوض مانترای شما ممکن است حس یا احساسی از مانترا باشد، و این اشکالی ندارد. گاهی ممکن است همه افکار و مانترا ناپدید شوند و شما به سادگی آگاه باشید، و این اشکالی ندارد.

ممکن است در حین مدیتیشن بخوابید، و این اشکالی ندارد. وقتی بعد از خواب از خواب بیدار شدید، چند دقیقه دیگر مدیتیشن کنید و سپس دراز بکشید و 5-4 دقیقه استراحت کنید.

اشتباهات رایج

سعی نکنید مراقبه کنید. تلاش برای مدیتیشن بزرگترین اشتباهی است که افراد مرتکب می شوند. در طول مدیتیشن، فقط هیچ کاری نکنید. بسیار مهم است که در طول مدیتیشن هیچ کاری انجام ندهید.

فواید مدیتیشن از مدیتیشن منظم ناشی می شود. مزایا به طور طبیعی در طول زمان به دست می‌آیند، و هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید تا آن مزایا را به دست آورید. بنابراین از جستجوی تجربیات خاص یا نشانه های پیشرفت یا شکست در مدیتیشن خودداری کنید زیرا این کار شما را از مزایای مدیتیشن باز می دارد.

مدیتیشن می تواند شما را شادتر کند، می تواند احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشد و به شما کمک کند با دیگران بهتر کنار بیایید. ممکن است به زودی متوجه این تغییرات شوید، یا ممکن است شش ماه قبل از اینکه متوجه تغییراتی شوید، مراقبه کنید. پس فقط عادت کنید هر روز دو بار مدیتیشن منظم انجام دهید و سپس صبور باشید. عادت به مدیتیشن منظم بسیار مهم است. و اگر مدیتیشن را متوقف کردید، فقط مراقبه را دوباره شروع کنید