خطرات و عوارض جانبی یوگا

بسیاری از انواع یوگا نسبتاً ملایم هستند و بنابراین برای افرادی که تحت نظر یک مربی آموزش دیده تمرین ها را انجام میدهند خطری وجود ندارد .
هنگام انجام یوگا به ندرت ممکن است شخصی آسیب جدی بینید. شایعترین آسیب در بین افرادی که یوگا تمرین می کنند ، پیچ خوردگی و کشیدگی عضلات است.

با این حال ، افراد ممکن است مایل باشند قبل از شروع یک تمرین یوگا ، در مورد چند عامل خطر زا آگاهی داشته باشند :
فردی که باردار است یا درگیر پوکی و از دست دادن استخوان ، گلوکوم یا سیاتیک باشد ،بهتر است قبل از شروع یوگا ،در صورت امکان با یک متخصص بهداشت مشورت کند.

برخی از افراد ممکن است نیاز به اصلاح یا جلوگیری از برخی از حرکات یوگا داشته باشند که با توجه به شرایط خاصی که دارند ممکن است برای آنها خطرناک باشد.

نکته مهم :

افراد مبتدی باید از حالت های پیشرفته و تکنیک های دشوار مانند Headstand ، Lotus Pose و تنفس شدید اجتناب کنند.
هنگام درمان یک بیماری ، فرد بیمار نباید مراقبت های پزشکی معمول را با یوگا جایگزین کنند و یا مراجعه به یک متخصص بهداشت و درمان را در مورد درد یا هر مشکل پزشکی دیگر به بعد از تمرینات یوگا موکول کنند.

یوگا یک ورزش باستانی است که با گذشت زمان تغییر کرده است. یوگای مدرن بر ژست هایی تمرکز می کند که برای تحریک آرامش درونی و انرژی بدنی طراحی شده اند. یوگای باستان تأکید زیادی بر تناسب اندام نداشت. در عوض ، حول پرورش تمرکز ذهنی و گسترش انرژی معنوی بود.
انواع مختلفی از یوگا در دسترس است. سبکی که فرد انتخاب می کند به انتظارات و سطح آمادگی جسمی او بستگی دارد.

افرادی که از نظر جسمی بیماری های خاصی دارند ، مانند سیاتیک ، باید به آرامی و با احتیاط حرکات یوگا را انجام دهند . یوگا می تواند به داشتن یک سبک زندگی متعادل و فعال کمک کند.