یوگای خنده چیست؟

افراد بسیاری از فواید یوگا برای آرامش و متمرکز ساختن ذهن باخبر هستند. انجام یوگا فواید بسیاری از جمله کاهش استرس، کنترل اضطراب، غلبه بر حالات روحی و افسردگی و بسیاری از موارد آرامش‌بخش دیگر را به همراه خواهد داشت.

از طرفی دیگر، خندیدن به عنوان روشی است که می‌توان با کمک آن به آرامش رسید و از استرس‌های روزمره دور ماند. از این رو این دو حرکت به عنوان مکمل‌هایی هستند که امروزه برای رهایی از تنش‌های روزانه می‌توان به آنها پناه برد.

تمریناتی که باعث می‌شوند بی دلیل و خود به خود فرد شروع به خندیدن کند. نفس‌های عمیق به همراه خنده سبب رسیدن به مثبت اندیشی، رسیدن به آرامش، بالا رفتن سیستم ایمنی بدن و بسیاری از فواید دیگر برای فرد شود.

در تمریناتی که برای یوگای خنده آموزش داده می‌شود، فرد می‌تواند یاد بگیرد که چگونه به صورت انفرادی و یا گروهی بخندد و از غم دور شود. این فعالیت را اغلب به صورت همگانی در همایش‌های روانشناسی آموزش می‌دهند و تمرین می‌کنند.

خنده‌های ارادی نیز مانند خنده‌های غیر ارادی فایده بی‌شماری را به همراه دارند. این حرکت اغلب مثل اعتیاد و یا یک بیماری واگیردار در جلسات گروهی به همدیگر القا می‌شود.