گزارشهای پرتوجویان در گل اندام

IMG_4300گزارشهای زیر از شاگردان خانم اصیل هاشمی هستند:

نسترن هستم 3ساله یوگا میکنم . وتاثیرات یوگا در من به این صورت بوده که من قبلا که زود از کوره در میرفتم و در نشستنها قوز میکردم ،حالا باآگاهی هایی که به دست آوردم ،درست مینشینم و اخلاقم خیلی بهتر شده و خودم راضیم

الهه:من 3 ماهه که یوگا میکنم.روحیه بسیار مثبتی پیدا کردم .همه رو دوست دارم .در تصمیم گیریها خیلی مصمم شده ام .نگاهم به زندگیم تغییر زیادی کرده.وقتی مشکلی پیش میاد با آرامش دنبال راه حل میگردم.قبلا سر هر چیز کوچکی آرامشم رو از دست میدادم ولی الان صبور شده ام.از همه مهمتر از وقتی من تغییر کرده ام ، همسرم  هم ،رفتارش با من عوض شده  ، بهتر شده ، و زندگیم شیرینتر شده ،و به همین دلیل میخوام به تمرینات یوگا را ادامه بدهم.

سمیه هستم : وقتی یوگا رو شروع کردم فکر نمیکردم ادامه بدهم .ولی با تاثیرات مثبت و خوبی که روی بدنم داشته و بهبود کمردرد و همینطور روی روحیه ام که کمتر بی دلیل عصبانی میشوم قصد دارم یوگا را ادامه دهم تا حداقل خودم شاد تر زندگی کنم.

صدیقه : قبل از شروع یوگا ، بسیار ناآرام  بودم و همیشه سطحی از استرس را تجربه میکردم.و بر خلاف ظاهری آرام ، احساس غم و دلتنگی ،میکردم.از طریق کتابهای وین دایر با یوگا آشنا شدم و شرکت کردم.ابتدا پس از سه ماه متوجه تاثیراتش در زندگیم شدم و اکنون پس از یکسال از آرامش و رضایت درونی خیلی خوبی برخوردارم.البته نه اینکه دیگر مشکلی ندارم، ، بلکه میتوان آنها را مدیریت کنم و روی خودم و رفتارم مسلط باشم.جملات آرامش بخش کلاس را تکرار میکنم و آساناها را انجام میدهم .تنفسها را تمرین میکنم.و به مرور دارم توانایی ها  و انرژی های بدنم را کشف میکنم.

مهتاب:

با شروع یوگا متوجه خشکی  و انقباض زیادی در بدنم شدم یا، در نشستن ها و ایستادنها قوز میکردم،و با صافی کف پا درد زیادی در پاهایم داشتم.آرتروز شدید گردن و درد های پشت و از طرفی افسردگی که با قرص های آرامبخش هم بهبود پیدا نکرده بود، امانم را بریده بود. ولی به مرود با انجام مراحل مختلف یوگا داروهایم کم و حتی بعضی هارا قطع کرده ام ریزش موهایم بهتر شده ، تعادلم تنظیم و تمرکزم بهبود پیدا کرده احساس شادابی و صبوری میکنم و خدارو شاکرم که با یک مربی خوب یوگا میکنم.

مهری:

معلم هستم و دارای دردهای بدنی و آرتروز گردن و دست و زانو بودم .

یکروز پس از دیدن شاگرد سابق خودم که مربی یوگا شده بود با یوگا آشنا شدم و پس از3 سال که یوگا میکنم  به قدری رضایت دارم که تصمیم گرفته ام تا زمانی که در قید حیات هستم یوگا را ادامه بدهم و از مربی خودم بسیار سپاسگزارم.

سمانه:

(( من هستم))

،جمله ایست که در کلاس یوگا یاد گرفتم و با این جمله زدگی میکنم . با آموزه های یوگا یاد گرفتم که باید به خودم کمک کنم .یاد گرفته ام ، با تعمق در رفتارم در زمانیکه ناراحت و عصبانی هستم به آرامش برسم یوگا برای من درس زندگی شد. و هرگز فراموش نمیکنم

نگار:

سالها بود برای کاهش وزنم مشکل داشتم ولی اراده نداشتم . 2 سال است که یوگا میکنم و بدون اینکه رژیم خاصی بگیرم وزنم کاهش یافته و از نظر چهره هم احساس میکنم جوانتر شده ام. از نظر اعتماد به نفس از خودم راضی نبودم و در جمع صحبت نمیکردم . ولی اکنون آنقدر شاد و پر انرژی شده ام که جمعهای فامیلی بدون حضور من برگزار نمیشه و همه اینها را از یوگا و مربی خوبم اصیل جان دارم.

مریم:

اوایل پاییز به اصرار دخترم به کلاس یوگا رفتم و از همان روز اول از نظم کلاس و مربی خیلی خوشم آمد و با وجود زانو درد و تزریق دارو توی زانو و فیزیوتراپی ، از درد مینالیدم 17 سال بود که داروی کلو نازپام میخوردم .از قرص چربی و قرص خواب  و فشار خون هم که نگو.ولی اکنون به شکر خدا و راهنمایی مربی ماهرم خانم هاشمی بهبودی من به حدی است که احساس میکنم 30 سال جوانتر شده ام به غیر از قرص فشار که نصف شده بقیه داروها را  پس از آزمایش خون قطع کرده ام و امیدوارم با انجام یوگا همیشه سلامت بمانم .

IMG_4316